Kosmos

Kosmos

W tym tygodniu będziemy poznawać kosmos. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

Co widzimy na niebie?
Co to jest kosmos  ? – rozmowa kierowana.
Rozmowa z dziećmi nt. naszego miejsca we wszechświecie:
 -Czy wiecie gdzie mieszkamy?
 -Jak nazywa się miejscowość, kraj, kontynent na którym mieszkamy?
 -Jak nazywa się planeta, na której mieszkamy?

– A gdzie znajduje się nasza planeta?
– Co to jest kosmos?- próba odpowiedzi.
 
Oglądanie filmu o kosmosie.
 
 
 
 
Kolorowa animacja w ciekawy sposób ukazuje planety i opowiada różne ciekawostki o każdej z nich. Czy wiesz, że temperatura na powierzchni Wenus wynosi około 460 stopni a Jowisz okrąża słońce przez ponad 12 lat? Bajka edukacyjna tak została stworzona, że dziecko ogląda z zainteresowaniem ale i zapamiętuje istotne informacje o układzie słonecznym. 
 
 
Po obejrzeniu zapraszam do rozmowy z dzieckiem o układzie słonecznym. Zwrócenie uwagi na różnice miedzy planetami: wielkość, kolor, obecność pierścieni. Wskazywanie i nazywanie przez dziecko planety na której mieszkamy. Dziecko określa czy kosmos znajduje się daleko czy blisko, wysoko czy nisko. Dziecko odpowiada na pytanie- Co ogrzewa ziemię swoimi promieniami?
 
 
 
 
Kosmos w słoiku – praca plastyczna. Rodzic przygotowuje dzbanki z zabarwioną wodą ( można użyć barwników spożywczych lub mocno rozwodnionych farb akwarelowych). Dziecko wkład do słoika jedna warstwę waty, obsypuje ją brokatem i z pomocą rodzica wlewa wodę w wybranym kolorze. Czynność powtarzamy do momentu zapełnienia słoika. Na zakończenie dziecko zakręca słoik.
 
 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.