Aktywna mama, aktywne dziecko

Gdy mamy wolne popołudnie lub weekend i dobrą pogodę, grzechem byłoby siedzenie w domu. Jednym ze sposobów czerpania radości ze słonecznego dnia  jest ruch z dzieckiem na świeżym powietrzu. Można wybrać się z na spacer, pojeździć rowerem, pobawić się w berka, pograć w piłkę….

Gdy pogoda nie sprzyja wyjściom, warto zwalczyć wszechogarniające lenistwo i zorganizować zabawę dla całej rodziny łączącą aktywność fizyczną i umysłową. Cała zabawa pod nazwą „Poszukiwacze skarbów” polega na rozwiązywaniu zadań i zagadek, tak by dotrzeć do nagrody. Rysujemy mapę z drogą do skarbu dodając do niej kilka zadań specjalnych, typu: zrób 10 przysiadów, zakręć się 3 razy, podskocz 7 razy itp. W całym domu można także pochować kilka kartek z podpowiedziami takimi jak „sprawdź pod łóżkiem”, „szukaj za kanapą”, „zajrzyj do kuchni” itp. Wówczas mamy pewność, że dziecko odnajdzie skarb, a więc będzie z siebie dumne, a przy okazji się porusza. To, co będzie poszukiwaną nagrodą zależy już tylko od wyobraźni organizatorów.

Na zakończenie proponuję trening ogólnorozwojowy dla rodziców i dzieci.

Poprzez ruch ćwiczymy z dzieckiem nie tylko ciało, ale także zdolność logicznego myślenia, koncentrację, pamięć oraz zdobywanie nowych umiejętności np. samodyscyplinę.

A może i rodzicom przyda się trochę ruchu?

Możliwość komentowania została wyłączona.